North Baltimore, Ohio

January 19, 2022 1:52 am

419-581-9629

Leave a message with sports scores or news 24/7/365

Weekly Specials
Ortho Care Sports Injuries
3 panel GIF
Gerdeman Ins Jan 2016
Briar Hill Health Update
Logo
March 2020
Oct. 2018 Update
Ol’ Jenny

2016 OHSAA Football Playoffs – Regional Quarterfinal Pairings AND Final Computer Ratings

McComb, Arlington and Leipsic in opening round of OHSAA Football Playoffs.

2016 OHSAA Football Playoffs – Regional Quarterfinal Pairings

Pairings are shown with seeds and regular-season records.

Game times subject to change. Brackets at OHSAA.org will show any changes following host site meeting in Columbus Monday.

Division I – Games at 7:30 p.m. Friday, Nov. 4

Region 1

8 Canton GlenOak (6-4) at 1 Solon (9-1)

7 Euclid (7-3) at 2 Lakewood St. Edward (7-2)

6 Canton McKinley (6-4) at 3 Stow-Munroe Falls (9-1)

5 Massillon Jackson (7-3) at 4 Cleveland St. Ignatius (9-1)

Region 2

8 Olentangy Orange (6-4) at 1 Olentangy Liberty (10-0)

7 Findlay (7-3) at 2 Dublin Jerome (9-1)

6 Lewis Center Olentangy (7-3) at 3 Lorain (8-2)

5 Medina (8-2) at 4 Toledo Whitmer (8-2)

Region 3

8 Lancaster (6-4) at 1 Huber Heights Wayne (9-0-1)

7 Pickerington North (7-3) at 2 Hilliard Bradley (9-1)

6 Springfield (7-3) at 3 Pickerington Central (9-1)

5 Hilliard Davidson (8-2) at 4 Dublin Coffman (8-2)

Region 4

8 Springboro (7-3) at 1 Cincinnati Colerain (10-0)

7 Cincinnati Sycamore (6-4) at 2 Lebanon (7-3)

6 Cincinnati Elder (6-4) at 3 Mason (6-4)

5 Cincinnati St. Xavier (5-5) at 4 Fairfield (7-3)

Division II – Games at 7:30 p.m. Friday, Nov. 4

Region 5

8 Barberton (8-2) at 1 Aurora (9-1)

7 Bedford (7-3) at 2 Chardon (10-0)

6 Brecksville-Broadview Hts. (8-2) at 3 Warren G. Harding (9-1)

5 Copley (8-2) at 4 Hudson (8-2)

Region 6

8 Avon Lake (7-3) at 1 Avon (10-0)

7 Westlake (7-3) at 2 Holland Springfield (10-0)

6 Olmsted Falls (7-3) at 3 Grafton Midview (9-1)

5 Cleveland Glenville (7-3) at 4 Whitehouse Anthony Wayne (7-3)

Region 7

8 Uniontown Lake (6-4) at 1 Massillon Perry (8-2)

7 Dublin Scioto (7-3) at 2 Massillon Washington (8-2)

6 Columbus West (9-1) at 3 New Albany (7-3)

5 Pataskala Licking Heights (8-2) at 4 Columbus Franklin Heights (9-1)

Region 8

8 Cincinnati Anderson (7-3) at 1 Troy (9-1)

7 Harrison (6-4) at 2 Cincinnati Turpin (10-0)

6 Trenton Edgewood (8-2) at 3 Cincinnati La Salle (8-2)

5 Kings Mills Kings (8-2) at 4 Miamisburg (8-2)

Division III – Games at 7 p.m. Saturday, Nov. 5

Region 9

8 Akron East (7-3) at 1 Alliance Marlington (10-0)

7 Warren Howland (7-3) at 2 Akron Archbishop Hoban (9-1)

6 Akron St. Vincent-St. Mary (6-4) at 3 Dover (7-3)

5 New Philadelphia (8-2) at 4 Medina Buckeye (9-1)

Region 10

8 Bay Village Bay (7-3) at 1 Toledo Central Catholic (10-0)

7 Ashland (7-3) at 2 Sandusky (9-1)

6 Lexington (7-3) at 3 Clyde (8-2)

5 Hunting Valley University School (7-3) at 4 Bowling Green (7-3)

Region 11

8 Thornville Sheridan (8-2) at 1 Columbus St. Francis DeSales (10-0)

7 Whitehall-Yearling (8-2) at 2 Columbus Bexley (10-0)

6 Chillicothe (8-2) at 3 Columbus Hamilton Township (8-2)

5 Columbus Beechcroft (9-1) at 4 Columbus Eastmoor Academy (8-2)

Region 12

8 Tipp City Tippecanoe (7-3) at 1 Franklin (10-0)

7 Trotwood-Madison (8-2) at 2 Wapakoneta (9-1)

6 Cincinnati Mount Healthy (8-2) at 3 New Richmond (9-1)

5 Dayton Belmont (7-2) at 4 St. Marys Memorial (9-1)

Division IV – Games at 7:30 p.m. Friday, Nov. 4

Region 13

8 Parma Heights Holy Name (6-4) at 1 Perry (10-0)

7 Chardon Notre Dame-Cathedral Latin (7-3) at 2 Mantua Crestwood (9-1)

6 Hubbard (8-2) at 3 Youngstown Cardinal Mooney (7-2)

5 Struthers (9-1) at 4 Peninsula Woodridge (10-0)

Region 14

8 Benjamin Logan (9-1) at 1 Port Clinton (9-1)

7 Bellevue (7-3) at 2 Ottawa-Glandorf (9-1)

6 Caledonia River Valley (7-3) at 3 Lewistown Indian Lake (10-0)

5 Columbus Bishop Hartley (7-2) at 4 Plain City Jonathan Alder (9-1)

Region 15

8 Duncan Falls Philo (8-2) at 1 Heath (10-0)

7 Wintersville Indian Creek (8-2) at 2 Steubenville (9-1)

6 Cambridge (7-3) at 3 Johnstown-Monroe (9-1)

5 Carroll Bloom-Carroll (7-3) at 4 Shelby (9-1)

Region 16

8 Chillicothe Unioto (8-2) at 1 Cincinnati Wyoming (10-0)

7 Cincinnati Taft (8-2) at 2 Clarksville Clinton-Massie (9-1)

6 Cincinnati Indian Hill (9-1) at 3 Kettering Archbishop Alter (10-0)

5 Germantown Valley View (9-1) at 4 Waverly (9-1)

Division V – Games at 7 p.m. Saturday, Nov. 5

Region 17

8 Garrettsville Garfield (7-3) at 1 Canfield South Range (9-1)

7 Sullivan Black River (7-3) at 2 Orwell Grand Valley (9-1)

6 Akron Manchester (7-3) at 3 Canton Central Catholic (6-3)

5 Wickliffe (8-2) at 4 Leavittsburg Labrae (7-3)

Region 18

8 Genoa Area (7-3) at 1 Creston Norwayne (9-1)

7 Marion Pleasant (8-2) at 2 Pemberville Eastwood (9-1)

6 Columbus Academy (8-2) at 3 Milan Edison (9-1)

5 Swanton (9-1) at 4 West Salem Northwestern (8-2)

Region 19

8 West Lafayette Ridgewood (9-1) at 1 Wheelersburg (10-0)

7 Baltimore Liberty Union (7-3) at 2 Sugarcreek Garaway (10-0)

6 Ironton (7-3) at 3 Coshocton (8-1)

5 Chillicothe Zane Trace (8-2) at 4 Nelsonville-York (8-2)

Region 20

8 Blanchester (7-3) at 1 Cincinnati Hills Christian Academy (10-0)

7 Brookville (5-5) at 2 Coldwater (9-1)

6 Jamestown Greeneview (8-2) at 3 Carlisle (8-2)

5 Cincinnati Aiken (7-3) at 4 West Milton Milton-Union (7-3)

Division VI – Games at 7:30 p.m. Friday, Nov. 4, Unless Noted

Region 21

8 Jeromesville Hillsdale (7-3) at 1 Cuyahoga Heights (10-0)

7 Columbia Station Columbia (8-2) at 2 New Middletown Springfield (8-2)

6 Dalton (7-3) at 3 Kirtland (9-1)

5 Lisbon David Anderson (9-1) at 4 Louisville St. Thomas Aquinas (8-2)

Region 22

8 Defiance Tinora (7-3) at 1 Hamler Patrick Henry (10-0)

7 Gibsonburg (8-2) at 2 Bucyrus Wynford (10-0)

6 Attica Seneca East (8-2) at 3 Defiance Ayersville (10-0)

5 North Robinson Colonel Crawford (8-2) at 4 Liberty Center (8-2)

Region 23

8 Columbus Bishop Ready (7-3) at 1 Hannibal River (9-0)

7 Centerburg (8-2) at 2 Beverly Fort Frye (10-0)

6 Barnesville (8-1) at 3 Chesapeake (9-1)

5 Newark Catholic (6-4) at 4 Bellaire (6-4) – SATURDAY, NOV. 5, 1:30 p.m.

Region 24

8 West Liberty-Salem (6-4) at 1 Maria Stein Marion Local (9-1)

7 Cincinnati Summit Country Day (7-3) at 2 Delphos Jefferson (9-1)

6 Casstown Miami East (7-3) at 3 Mechanicsburg (10-0)

5 St. Henry (7-3) at 4 Spencerville (8-2)

Division VII – Games at 7 p.m. Saturday, Nov. 5

Region 25

8 East Canton (6-4) at 1 Norwalk St. Paul (10-0)

7 North Jackson Jackson-Milton (7-3) at 2 Mogadore (8-2)

6 Toronto (8-2) at 3 Warren John F. Kennedy (9-1)

5 Windham (7-3) at 4 Monroeville (9-1)

Region 26

8 Lakeside Danbury (7-3) at 1 McComb (9-1)

7 Lucas (7-3) at 2 Arlington (7-3)

6 Convoy Crestview (7-3) at 3 Tiffin Calvert (6-3)

5 Leipsic (7-3) at 4 Hicksville (7-3)

Region 27

8 Zanesville Bishop Rosecrans (7-3) at 1 Waterford (9-1)

7 Canal Winchester Harvest Preparatory (7-3) at 2 Shadyside (8-2)

6 Danville (7-3) at 3 Portsmouth Sciotoville Community (10-0)

5 Racine Southern (8-2) at 4 Glouster Trimble (8-2)

Region 28

8 Cincinnati Hillcrest Academy (8-2) at 1 Covington (10-0)

7 McGuffey Upper Scioto Valley (7-3) at 2 Troy Christian (9-1)

6 Sidney Lehman Catholic (7-3) at 3 Minster (6-4)

5 Fort Recovery (6-4) at 4 Ada (7-3)

OHSAA Football Computer Ratings – FINAL RATINGS (Oct. 30, 2016)

Top eight schools from each region qualify for the playoffs.

Complete Report: http://www.ohsaa.org/Portals/0/Sports/Football/2016/2016week10ratings.pdf 

Division I

Region 1 – 1. Solon (9-1-0) 34.3, 2. Lakewood St. Edward (7-2-0) 28.6305, 3. Stow-Munroe Falls (9-1-0) 28.25, 4. Cle. St. Ignatius (9-1-0) 27.1141, 5. Massillon Jackson (7-3-0) 26.3717, 6. Canton McKinley (6-4-0) 23.9, 7. Euclid (7-3-0) 22.9, 8. Canton GlenOak (6-4-0) 22.6, 9. Mentor (6-4-0) 21.25, 10. Cleveland Heights (6-4-0) 20.1667, 11. North Canton Hoover (5-5-0) 18.35, 12. Shaker Hts. (5-5-0) 11.4323

Region 2 – 1. Powell Olentangy Liberty (10-0-0) 42.9464, 2. Dublin Jerome (9-1-0) 31.45, 3. Lorain (8-2-0) 25.5601, 4. Tol. Whitmer (8-2-0) 23.9, 5. Medina (8-2-0) 21.35, 6. Lewis Center Olentangy (7-3-0) 18.85, 7. Findlay (7-3-0) 18.8, 8. Lewis Center Olentangy Orange (6-4-0) 16.55, 9. Tol. Start (5-5-0) 12.0924, 10. Westerville Central (4-6-0) 11.4399, 11. Newark (5-5-0) 10.5, 12. Elyria (3-7-0) 9.5

Region 3 – 1. Huber Hts. Wayne (9-0-1) 34.5859, 2. Hilliard Bradley (9-1-0) 33.65, 3. Pickerington Central (9-1-0) 32.998, 4. Dublin Coffman (8-2-0) 30.1, 5. Hilliard Davidson (8-2-0) 26.25, 6. Springfield (7-3-0) 23.85, 7. Pickerington North (7-3-0) 21.7, 8. Lancaster (6-4-0) 21.2211, 9. Upper Arlington (8-2-0) 20.5, 10. Reynoldsburg (6-4-0) 16.6, 11. Hilliard Darby (6-4-0) 15.3, 12. Gahanna Lincoln (5-5-0) 12.5314

Region 4 – 1. Cin. Colerain (10-0-0) 40.15, 2. Lebanon (7-3-0) 23.85, 3. Mason (6-4-0) 22.6, 4. Fairfield (7-3-0) 21.8, 5. Cin. St. Xavier (5-5-0) 21.1798, 6. Cin. Elder (6-4-0) 21, 7. Cin. Sycamore (6-4-0) 20.85, 8. Springboro (7-3-0) 20.75, 9. Clayton Northmont (4-6-0) 16, 10. Centerville (5-5-0) 14.45, 11. Liberty Twp. Lakota East (5-5-0) 13.9, 12. Hamilton (5-5-0) 13.5

Division II

Region 5 – 1. Aurora (9-1-0) 31.3371, 2. Chardon (10-0-0) 30.1229, 3. Warren G. Harding (9-1-0) 27.1182, 4. Hudson (8-2-0) 27.05, 5. Copley (8-2-0) 26.7, 6. Brecksville-Broadview Hts. (8-2-0) 19.95, 7. Bedford (7-3-0) 19.5, 8. Barberton (8-2-0) 19.4, 9. Maple Hts. (6-4-0) 17.55, 10. Akron Ellet (8-2-0) 16.3, 11. Willoughby South (5-5-0) 15.65, 12. Lyndhurst Brush (4-6-0) 13

Region 6 – 1. Avon (10-0-0) 32.8, 2. Holland Springfield (10-0-0) 32.5, 3. Grafton Midview (9-1-0) 29.95, 4. Whitehouse Anthony Wayne (7-3-0) 21.2, 5. Cle. Glenville  (7-3-0) 19.717, 6. Olmsted Falls (7-3-0) 18.5, 7. Westlake (7-3-0) 17.9, 8. Avon Lake (7-3-0) 17.35, 9. Tol. St. John’s (6-4-0) 16.75, 10. Wadsworth (5-5-0) 13.65, 11. Perrysburg (6-4-0) 13.4, 12. Medina Highland (6-4-0) 12.9907

Region 7 – 1. Massillon Perry (8-2-0) 29.4455, 2. Massillon Washington (8-2-0) 29.15, 3. New Albany (7-3-0) 25.45, 4. Cols. Franklin Hts. (9-1-0) 23, 5. Pataskala Licking Hts. (8-2-0) 21.4, 6. Cols. West (9-1-0) 20.3551, 7. Dublin Scioto (7-3-0) 19.1, 8. Uniontown Lake (6-4-0) 18.85, 9. Dresden Tri-Valley (9-1-0) 18.8, 10. Wooster (8-2-0) 17.25, 11. Worthington Kilbourne (5-5-0) 14.7167, 12. Mansfield Senior (6-4-0) 14.45

Region 8 – 1. Troy (9-1-0) 32.25, 2. Cin. Turpin (10-0-0) 30.45, 3. Cin. LaSalle (8-2-0) 29.3888, 4. Miamisburg (8-2-0) 25.65, 5. Kings Mills Kings (8-2-0) 23.75, 6. Trenton Edgewood (8-2-0) 22.05, 7. Harrison (6-4-0) 19.7, 8. Cin. Anderson (7-3-0) 17.6, 9. Cin. Princeton (6-4-0) 17.1, 10. Cin. Winton Woods (5-5-0) 15.35, 11. Vandalia Butler (5-5-0) 14.6, 12. Lima Senior (6-4-0) 13.8

Division III

Region 9 – 1. Alliance Marlington (10-0-0) 29.45, 2. Akron Archbishop Hoban (9-1-0) 26.0632, 3. Dover (7-3-0) 24.4581, 4. Medina Buckeye (9-1-0) 23.45, 5. New Philadelphia (8-2-0) 22.9379, 6. Akron St. Vincent-St Mary (6-4-0) 19.6479, 7. Warren Howland (7-3-0) 19.5066, 8. Akron East (7-3-0) 18.9, 9. Louisville (7-3-0) 18.7, 10. Ravenna (7-3-0) 16.5, 11. Canfield (7-3-0) 15.65, 12. Chesterland West Geauga (6-4-0) 15.55

Region 10 – 1. Tol. Central Cath. (10-0-0) 34.1833, 2. Sandusky (9-1-0) 24.5, 3. Clyde (8-2-0) 22.1, 4. Bowling Green (7-3-0) 20.9, 5. Hunting Valley University School (7-3-0) 20.2289, 6. Lexington (7-3-0) 17.95, 7. Ashland (7-3-0) 17.65, 8. Bay Village Bay (7-3-0) 16.6, 9. Tol. Woodward (8-2-0) 15.5172, 10. Cle. John Hay (6-3-0) 15.46, 11. Norwalk (6-4-0) 14.2621, 12. Parma Padua Franciscan (5-5-0) 13.05

Region 11 – 1. Cols. St. Francis DeSales (10-0-0) 32.3964, 2. Bexley (10-0-0) 26.1837, 3. Cols. Hamilton Township (8-2-0) 24.6051, 4. Cols. Eastmoor Acad. (8-2-0) 23.45, 5. Cols. Beechcroft (9-1-0) 23.3663, 6. Chillicothe (8-2-0) 22.3, 7. Whitehall-Yearling (8-2-0) 19.6601, 8. Thornville Sheridan (8-2-0) 18.9, 9. The Plains Athens (7-3-0) 14.95, 10. Granville (5-5-0) 12.9, 11. Jackson (6-4-0) 12.6, 12. Marietta (5-5-0) 11.8708

Region 12 – 1. Franklin (10-0-0) 31.15, 2. Wapakoneta (9-1-0) 24.5, 3. New Richmond (9-1-0) 24.35, 4. St. Marys Memorial (9-1-0) 23.65, 5. Day. Belmont (7-2-0) 20.2965, 6. Cin. Mount Healthy (8-2-0) 19.398, 7. Trotwood-Madison (8-2-0) 19.15, 8. Tipp City Tippecanoe (7-3-0) 19, 9. Piqua (7-3-0) 18.55, 10. Norwood (8-2-0) 17.75, 11. Wilmington (7-3-0) 15.7, 12. Bellefontaine (6-4-0) 15.3

Division IV

Region 13 – 1. Perry (10-0-0) 28.95, 2. Mantua Crestwood (9-1-0) 27.65, 3. Youngstown Cardinal Mooney (7-2-0) 26.4095, 4. Peninsula Woodridge (10-0-0) 26.35, 5. Struthers (9-1-0) 25.1566, 6. Hubbard (8-2-0) 20.6, 7. Chardon Notre Dame-Cathedral Latin (7-3-0) 20.2146, 8. Parma Hts. Holy Name (6-4-0) 15.15, 9. Cortland Lakeview (6-4-0) 15.1, 10. Conneaut (6-4-0) 14.6316, 11. Pepper Pike Orange (6-4-0) 13.9076, 12. Oberlin Firelands (7-3-0) 13.8

Region 14 – 1. Port Clinton (9-1-0) 23.75, 2. Ottawa-Glandorf (9-1-0) 23.4224, 3. Lewistown Indian Lake (10-0-0) 22.7, 4. Plain City Jonathan Alder (9-1-0) 22.55, 5. Cols. Bishop Hartley (7-2-0) 18.8889, 6. Caledonia River Valley (7-3-0) 18.15, 7. Bellevue (7-3-0) 17.05, 8. Bellefontaine Benjamin Logan (9-1-0) 15.45, 9. Sparta Highland (7-3-0) 15.15, 10. Oak Harbor (5-5-0) 13.3, 11. Napoleon (5-5-0) 12.75, 12. Springfield Shawnee (6-4-0) 11.85

Region 15 – 1. Heath (10-0-0) 27.65, 2. Steubenville (9-1-0) 24.65, 3. Johnstown-Monroe (9-1-0) 23.75, 4. Shelby (9-1-0) 20.9, 5. Carroll Bloom-Carroll (7-3-0) 18.95, 6. Cambridge (7-3-0) 17.0333, 7. Wintersville Indian Creek (8-2-0) 15.9, 8. Duncan Falls Philo (8-2-0) 15.75, 9. Amanda-Clearcreek (6-4-0) 15.55, 10. Newark Licking Valley (4-6-0) 13.25, 11. Uhrichsville Claymont (6-4-0) 13.2051, 12. Gnadenhutten Indian Valley (5-5-0) 11.1

Region 16 – 1. Cin. Wyoming (10-0-0) 28.05, 2. Clarksville Clinton-Massie (9-1-0) 27.7, 3. Kettering Archbishop Alter (10-0-0) 23.8, 4. Waverly (9-1-0) 23.55, 5. Germantown Valley View (9-1-0) 23.35, 6. Cin. Indian Hill (9-1-0) 21.35, 7. Cin. Taft (8-2-0) 18.95, 8. Chillicothe Unioto (8-2-0) 15.8, 9. Day. Dunbar (7-3-0) 15.1765, 10. Cin. Mariemont (8-2-0) 14.25, 11. Middletown Bishop Fenwick (6-4-0) 13.65, 12. Day. Chaminade Julienne (6-4-0) 12.35

Division V

Region 17 – 1. North Lima South Range (9-1-0) 24.65, 2. Orwell Grand Valley (9-1-0) 20.5187, 3. Canton Central Cath. (6-3-0) 19.5556, 4. Leavittsburg LaBrae (7-3-0) 16.95, 5. Wickliffe (8-2-0) 16.85, 6. Akron Manchester (7-3-0) 15.8, 7. Sullivan Black River (7-3-0) 15.7, 8. Garrettsville Garfield (7-3-0) 13.75, 9. Magnolia Sandy Valley (7-3-0) 13.55, 10. Gates Mills Gilmour Acad. (7-3-0) 12.647, 11. Youngstown Liberty (5-5-0) 12.45, 12. Cle. Villa Angela-St. Joseph (5-5-0) 11.646

Region 18 – 1. Creston Norwayne (9-1-0) 25.35, 2. Pemberville Eastwood (9-1-0) 24.15, 3. Milan Edison (9-1-0) 21.1, 4. West Salem Northwestern (8-2-0) 19.8, 5. Swanton (9-1-0) 17.8909, 6. Gahanna Cols. Acad. (8-2-0) 15.85, 7. Marion Pleasant (8-2-0) 15.6, 8. Genoa Area (7-3-0) 12.7449, 9. Elyria Cath. (6-4-0) 12.45, 9. Tontogany Otsego (7-3-0) 12.45, 11. Rossford (6-4-0) 12.3, 12. Findlay Liberty-Benton (6-4-0) 11.95

Region 19 – 1. Wheelersburg (10-0-0) 26.55, 2. Sugarcreek Garaway (10-0-0) 24.7, 3. Coshocton (8-1-0) 20.8889, 4. Nelsonville-York (8-2-0) 20.6, 5. Chillicothe Zane Trace (8-2-0) 17.55, 6. Ironton (7-3-0) 17.1404, 7. Baltimore Liberty Union (7-3-0) 16.9848, 8. West Lafayette Ridgewood (9-1-0) 16.3, 9. Cadiz Harrison Central (7-3-0) 14.9, 10. Belmont Union Local (7-3-0) 14.4616, 11. Piketon (7-3-0) 12.3, 12. Martins Ferry (6-4-0) 9.7541

Region 20 – 1. Cin. Hills Christian Acad. (10-0-0) 28.2, 2. Coldwater (9-1-0) 24.9, 3. Carlisle (8-2-0) 17.75, 4. West Milton Milton-Union (7-3-0) 15.55, 5. Cin. Aiken (7-3-0) 14.2204, 6. Jamestown Greeneview (8-2-0) 12.65, 7. Brookville (5-5-0) 12.1, 8. Blanchester (7-3-0) 11.8, 9. Richwood North Union (6-4-0) 10.55, 10. Bethel-Tate (5-5-0) 10.25, 11. Cin. Madeira (5-5-0) 10.1, 12. Versailles (5-5-0) 9.85

Division VI

Region 21 – 1. Cuyahoga Hts. (10-0-0) 24.2, 2. New Middletown Springfield (8-2-0) 21.45, 3. Kirtland (9-1-0) 20.35, 4. Louisville St. Thomas Aquinas (8-2-0) 18.7, 5. Lisbon David Anderson (9-1-0) 17.1, 6. Dalton (7-3-0) 16.4, 7. Columbia Station Columbia (8-2-0) 15.9, 8. Jeromesville Hillsdale (7-3-0) 14.2, 9. Columbiana (7-3-0) 13.1, 10. Berlin Center Western Reserve (7-3-0) 12.8551, 11. Brookfield (7-3-0) 12.3934, 12. McDonald (6-4-0) 10.6843

Region 22 – 1. Hamler Patrick Henry (10-0-0) 23.4, 2. Bucyrus Wynford (10-0-0) 20.95, 3. Defiance Ayersville (10-0-0) 19.25, 4. Liberty Center (8-2-0) 19, 5. North Robinson Colonel Crawford (8-2-0) 14.7, 6. Attica Seneca East (8-2-0) 14.6657, 7. Gibsonburg (8-2-0) 11.9806, 8. Defiance Tinora (7-3-0) 11.75, 9. Van Buren (7-3-0) 10.7, 10. Carey (6-4-0) 10.4, 11. Montpelier (7-3-0) 10.3778, 12. Northwood (6-4-0) 9.6

Region 23 – 1. Hannibal River (9-0-0) 19.8458, 2. Beverly Fort Frye (10-0-0) 17.6389, 3. Chesapeake (9-1-0) 17.3843, 4. Bellaire (6-4-0) 16.1658, 5. Newark Cath. (6-4-0) 15.85, 6. Barnesville (8-1-0) 15.465, 7. Centerburg (8-2-0) 14.95, 8. Cols. Bishop Ready (7-3-0) 12.2337, 9. Cardington-Lincoln (7-3-0) 12.05, 10. Coal Grove Dawson-Bryant (6-3-0) 11.5, 11. Chillicothe Southeastern (6-4-0) 9.3, 12. Grandview Hts. (6-4-0) 8.5091

Region 24 – 1. Maria Stein Marion Local (9-1-0) 22.4, 2. Delphos Jefferson (9-1-0) 20.3, 3. Mechanicsburg (10-0-0) 20.05, 4. Spencerville (8-2-0) 14.4, 5. St. Henry (7-3-0) 13.35, 6. Casstown Miami East (7-3-0) 11.8, 7. Cin. Summit Country Day (7-3-0) 11.6974, 8. West Liberty-Salem (6-4-0) 10.6, 9. Tipp City Bethel (7-3-0) 9.9217, 10. Miamisburg Day. Christian (5-4-0) 9.2356, 11. Lewisburg Tri-County North (6-4-0) 9.1, 12. Harrod Allen East (6-4-0) 9.05

Division VII

Region 25 – 1. Norwalk St. Paul (10-0-0) 19.7611, 2. Mogadore (8-2-0) 19.7606, 3. Warren John F. Kennedy (9-1-0) 17.8806, 4. Monroeville (9-1-0) 15.3197, 5. Windham (7-3-0) 11.3379, 6. Toronto (8-2-0) 11.0428, 7. North Jackson Jackson-Milton (7-3-0) 10.9848, 8. East Canton (6-4-0) 10.05, 9. New Philadelphia Tuscarawas Central Cath. (5-5-0) 9.1212, 10. Newbury (6-4-0) 8.7, 11. Wellsville (5-5-0) 6.698, 12. Ashland Mapleton (5-5-0) 6.35

Region 26 – 1. McComb (9-1-0) 20.25, 2. Arlington (7-3-0) 14.45, 3. Tiffin Calvert (6-3-0) 13.2222, 4. Hicksville (7-3-0) 12.95, 5. Leipsic (7-3-0) 12.55, 6. Convoy Crestview (7-3-0) 12.3, 7. Lucas (7-3-0) 11.5389, 8. Lakeside Danbury (7-3-0) 10.0247, 9. Edgerton (7-3-0) 9.1, 10. Delphos St. John’s (5-5-0) 8.5, 11. Fremont St. Joseph Central Cath. (4-6-0) 6.7061, 12. North Baltimore (5-5-0) 5

Region 27 – 1. Waterford (9-1-0) 16.4328, 2. Shadyside (8-2-0) 15.3605, 3. Portsmouth Sciotoville (10-0-0) 15.0621, 4. Glouster Trimble (8-2-0) 13.2535, 5. Racine Southern (8-2-0) 12.9515, 6. Danville (7-3-0) 12.448, 7. Canal Winchester Harvest Prep. (7-3-0) 10.7808, 8. Zanesville Bishop Rosecrans (7-3-0) 10.3174, 9. Portsmouth Notre Dame (7-3-0) 10.1253, 10. Lore City Buckeye Trail (6-4-0) 9.0827, 11. Corning Miller (7-3-0) 7.7628, 12. Lancaster Fairfield Christian Acad. (7-3-0) 7.348

Region 28 – 1. Covington (10-0-0) 21.9, 2. Troy Christian (9-1-0) 17.4904, 3. Minster (6-4-0) 15.15, 4. Ada (7-3-0) 14.4, 5. Fort Recovery (6-4-0) 11.9, 6. Sidney Lehman Cath. (7-3-0) 11.6, 7. McGuffey Upper Scioto Valley (7-3-0) 10.95, 8. Cin. Hillcrest (8-2-0) 10.449, 9. DeGraff Riverside (7-3-0) 8.9, 10. Cin. Miami Valley Christian Acad. (6-3-0) 8.0657, 11. Fort Loramie (5-5-0) 7.5, 12. Lockland (4-5-0) 7.3563

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

NBX powered by PANDA Technologies
NBLS Website